Oto logo strony. Piękne ono jest

Piosenka dobra na wszystko

27 maja 2017r. w Grzmiącej odbył się II Powiatowy Przegląd „Piosenka dobra na wszystko”. Uczestnikami tego konkursu byli młodzi, utalentowani wykonawcy ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Powiatu Szczecineckiego. Jury pod przewodnictwem pana Andrzeja Mantyki wysłuchało prezentacji solistów i zespołów, a następnie wyłoniło laureatów Przeglądu.

Wśród gimnazjalistów w kategorii soliści I miejsce zajęła Natalia Regulska - uczennica Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Grzmiącej, II miejsce przypadło Janowi Zagorowskiemu ze Społecznego Gimnazjum w Szczecinku, III miejsce przyznano Zofii Wiśniewskiej -  również z Gimnazjum w Grzmiącej. Wśród zespołów reprezentowane było tylko Gimnazjum – gospodarzy uroczystości, jury uznało, że dziewczyny Wiktoria Bobkiewicz i Aleksandra Sokół zasługują na I miejsce.

W grupie uczniów szkół podstawowych w kategorii soliści kolejno laureatami Przeglądu zostali:

I miejsce – Weronika Makar ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu,

II miejsce – Lena Bołdak ze Szkoły Podstawowej w Mieszałkach,

III miejsce – Katarzyna Wołejko z Zespołu Szkół w Grzmiącej.

Wśród zespołów na uznanie jury zasłużyli:

I miejsce – Wojciech Karpiński, Maria Kozioł, Hanna Kozioł, Katarzyna Markowska, Zuzanna Orłowska, Aleksandra Tarasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku;

II miejsce - Aleksandra Cielebąk, Weronika Chomicz, Roksana Iwaszkiewicz, Julia Kita, Katarzyna Wołejko z Zespołu Szkół w Grzmiącej;

III miejsce – Martyna Bieszk, Laura Colombo, Maciej Łesyk, Weronika Makar, Kacper Nagibór, Krzysztof Sikorzyński ze Szkoły Podstawowej w Jeleniu.

Gran Prix Przeglądu otrzymał Jan Zagorowski, który wykonaniem piosenki „Niech żyje bal” zachwycił jurorów i publiczność.

Pomysłodawcą Przeglądu Piosenki w Grzmiącej jest Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego, w organizację uroczystości zaangażowali się pracownicy Gimnazjum i Zespołu Szkół w Grzmiącej. Konkurs finansowany był przez Samorząd Powiatu Szczecineckiego.

O wyjątkowej oprawie plastycznej i muzycznej zdecydowała praca pań: Anity Gardzioły, Anny Ludwiczak, Katarzyny Niburskiej, Celiny Regulskiej oraz pana Andrzeja Andermana z Zespołu Szkół w Grzmiącej, a  o  ostatecznym kształcie Przeglądu praca jego organizatorek: Anny Wójcik, Wiesławy Balon i Iwony Westerlich z Gimnazjum  w Grzmiącej.

Przygotowanie  po raz drugi konkursu w Grzmiącej możliwe było dzięki ogromnemu wsparciu pani Katarzy Oleś, dyrektora Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Nagrody w konkursie ufundowali: Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, państwo Katarzyna i Krzysztof Olesiowie,  pan Tadeusz Hajkowicz  i pan Henryk Kreklau.

Organizację przeglądu wsparła finansowo również pani Joanna Getler.

II Powiatowy Przegląd „Piosenka dobra na wszystko” został pozytywnie odebrany przez publiczność i uczestników, z których każdy otrzymał upominek, a laureaci wyjątkowe nagrody. Mamy nadzieję, że Przegląd na trwałe wpisał się w ofertę imprez kulturalnych Gminy i Powiatu oraz że będzie rosła liczba jego uczestników.

            Do zobaczenia za rok.

Organizatorzy

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności