19 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna

19 czerwca 2023 roku o godz. 12:00 w sali konferencyjnej im. Józefa Macichowskiego Starostwa Powiatowego w Szczecinku przy ulicy Warcisława IV odbędzie się 63. (absolutoryjna) sesja Rady Powiatu w Szczecinku.

Zdjęcie do 19 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna

Porządek obrad sesji:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu poprzedniej sesji Nr LXII/2023 z 16.05.2023 r.

4. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

5. Wolna trybuna dla zaproszonych parlamentarzystów, radnych sejmiku województwa zachodniopomorskiego, przewodniczących rad, burmistrzów i wójtów gmin Powiatu Szczecineckiego.

6. Raport o stanie Powiatu Szczecineckiego za rok 2022 (uchwała 115/2023 Zarządu Powiatu Szczecineckiego z dnia 23 maja 2023 r.):

a) przedstawienie raportu o stanie powiatu, Wystąpienie Starosty Szczecineckiego

b) debata nad raportem o stanie powiatu,

c) podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Szczecineckiego wotum zaufania.

7. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego Powiatu Szczecineckiego i ocena działalności budżetowej Zarządu Powiatu Szczecineckiego za rok 2022, w tym:

a) sprawozdanie roczne z wykonania budżetu Powiatu Szczecineckiego za 2022 rok (uchwała Nr 69/2023 Zarządu Powiatu Szczecineckiego z dnia 30 marca 2023 r.), Wystąpienie Starosty Szczecineckiego

b) uchwała Nr K.50.110.4.2023 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie z dnia 12 kwietnia 2023 r. w sprawie wydania opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu Szczecineckiego,

c) sprawozdanie finansowe Powiatu Szczecineckiego za 2022 rok (uchwała Nr 112/2023 Zarządu Powiatu Szczecineckiego z dnia 18 maja 2023 r.),

d) informacja o stanie mienia komunalnego Powiatu Szczecineckiego na dzień 31 grudnia 2022 r. (uchwała Nr 70/2023 Zarządu Powiatu Szczecineckiego z dnia 30 marca 2023 r.),

e) opinia Komisji Rewizyjnej o wykonaniu budżetu Powiatu Szczecineckiego za rok 2022,

f) wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Szczecineckiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022,

g) opinia Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w przedmiocie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Szczecinku w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Szczecineckiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022.

8. Sprawozdanie dotyczące wysokości i rodzaju ulg udzielonych przez Zarząd Powiatu Szczecineckiego oraz kierowników jednostek organizacyjnych powiatu szczecineckiego na podstawie uchwały Nr XI/65/2019 z dnia 7 czerwca 2019 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych, mających charakter cywilnoprawny, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organów uprawnionych do udzielania ulg.

9. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Szczecineckiego za rok 2022 wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Szczecineckiego za rok 2022.

10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Szczecineckiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu Powiatu Szczecineckiego za rok 2022.

11. Informacja o wpływie, sposobie załatwienia i problematyce skarg wniesionych do Rady i Starosty w 2022 r. 12. Podjęcie pozostałych uchwał:

a) o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Szczecineckiego na rok 2023;

b) o zmianie uchwały w sprawie przyjęcia „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2023-2024”;

c) w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Szczecineckiego na lata 2023 – 2036;

d) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Powiat Szczecinecki z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe reprezentującym Skarb Państwa Nadleśnictwem Borne Sulinowo umowy w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą „Remont drogi powiatowej nr 1288Z na odcinku Starowice - Jeziorna”;

e) wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Szczecineckiego – dot. dz. nr 2/15 położonej w obrębie ewidencyjnym nr 0008 miasta Szczecinek;

f) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2023;

g) w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku.

13. Odpowiedź Starosty na interpelacje i zapytania radnych.

14. Wnioski i oświadczenia radnych.

15. Zamknięcie sesji. Informuję, iż materiały z punktu 12 zostaną przekazane na 7 dni przed planowanym terminem sesji.