Posiedzenie Zarządu w trybie online

Dzisiejsze (07.06) posiedzenie Zarządu Powiatu Szczecineckiego odbyło się w trybie online. W sali konferencyjnej spotkali się starosta Krzysztof Lis, skarbnik Powiatu Ewa Mikłasz i sekretarz Powiatu Judyta Syczewska. Pozostali członkowie Zarządu połączyli się z wymienioną trójką za pomocą komunikatora. Podczas wirtualnych obrad podjęto szereg ważnych uchwał i decyzji dotyczących trwających i planowanych inwestycji Powiatu Szczecineckiego.

Zdjęcie do Posiedzenie Zarządu w trybie online

Jedną z nich z całą pewnością był wybór wykonawcy, który dokończy budowę Centrum Zdrowia Psychicznego. Najlepszą ofertę opiewającą na 1.480.519,01 zł brutto przedłożył WZU Stanisław Kulikowski ze Szczecinka. Warto przypomnieć, że w nowych obiektach po dawnej szkole medycznej działać będzie oddział dzienny, całodobowy oddział psychiatryczny na 35 łóżek, domowa rehabilitacja psychiatryczna, rehabilitacja środowiskowa oraz poradnia zdrowia psychicznego dla dorosłych. Łączny koszt inwestycji to ponad 5 mln zł. Pacjentami Centrum Zdrowia Psychicznego oprócz mieszkańców powiatu szczecineckiego będą również mieszkańcy powiatu białogardzkiego.

Zarząd zdecydował również o wyasygnowaniu 18.000,00 zł na instalację dodatkowego systemu monitoringu w Domu Dziecka. Z taką inicjatywą wyszedł starosta Krzysztof Lis, zaraz po tragicznych wydarzeniach z maja br., do których doszło w podobnej placówce w Tomisławicach, kiedy jedna z jego podopiecznych straciła życie.

Zaakceptowane projekty Rady Powiatu dotyczące budżetu Powiatu związane były z wprowadzeniem zmian do limitu wydatków Powiatu Szczecineckiego na zadania inwestycyjne realizowane w br. w tym m.in. przebudową drogi powiatowej Nr 358IZ Drężno Stępień wraz z przebudową obiektu inżynierskiego. Ustalono następujące środki finansowania tej inwestycji: FOGR 1.869.530,00 zł, środki z rez. Min. Infrastruktury 1.795.577,00 zł oraz środku w ramach budżetu Powiatu 374.938,00zł.

Do budżetu wprowadzono również nowe zadanie polegające na budowie zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielefunkcjonalengo przy ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku o planowanej wartości 1.355.092.00 zł przy finansowaniu z następujących źródeł: dotacja z budżetu państwa 948.500,00 zł, środki własne Powiatu 406.592,00 zł. W okresie zimowym na boisku funkcjonuje lodowisko, co oznacza, że płyta będzie mogła być dostępna znacznie dłużej tzn. od listopada do marca. To znakomita wiadomość zarówno dla pasjonatów łyżew jak i wszystkich mieszkańców naszego powiatu, którzy teraz będą mogli uprawiać sporty drużynowe bez względu na kaprysy pogody. Dach osłoni płytę boiska przed śniegiem i deszczem, co umożliwi grę w piłkę w każdych warunkach. Co ważne w ramach inwestycji, dodatkowym elementem wyposażenia boiska, będą także mobilne (wirtualne) strzelnice laserowe na cztery stanowiska. Będą one rozkładane i instalowane na boisku na czas prowadzenia zajęć strzeleckich. Ponadto w ramach projektu zostanie zakupiona specjalna, rozkładana na płycie boiska wykładzina ochronna wraz z mobilną sceną.

Strzelnica wirtualna powstanie również przy I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku i takie zadanie także wprowadzono do budżetu. Planowana wartość zadania to 340.000,00 zł wg następujących źródeł finansowania: dotacja z budżetu państwa 200.000,00 zł, środki Powiatu 140.000,00 zł.

Inne z projektów uchwał dotyczyły m.in.:

-wyrażenia zgody na zawarcie przez Powiat Szczecinecki z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe reprezentującym Skarb Państwa Nadleśnictwem Borne Sulinowo umowy w sprawie realizacji wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą „Remont drogi powiatowej nr 1288Z na odcinku Starowice - Jeziorna”.

- określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2023 r.

Wśród podjętych tego dnia uchwał znalazły się m.in. te dotyczące:

- dokonania zmian w planie dochodów i wydatków budżetu Powiatu Szczecineckiego na 2023 rok

- wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, powołania komisji przetargowej i biegłego na dzierżawę urządzeń drukujących wraz z kompleksową usługą serwisową na potrzeby Starostwa Powiatowego w Szczecinku;

- wyrażenia opinii o zaliczeniu do kategorii dróg gminnych odcinka drogi na terenie gminy Biały Bór.

Na zakończenie, członkowie Zarządu zapoznali się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie do wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Szczecinku w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Szczecineckiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022. RIO nie wniosła żadnych uwag. Sesja absolutoryjna odbędzie 19 czerwca.