Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

ZS Nr 6 im. St. Staszica

Szkoła powstała w 1946 roku. W  swojej 71-letniej historii, zawsze szczyciła się tradycją, absolwentami i aktywnością w regionie środkowopomorskim. „Staszic” położony jest w pięknym otoczeniu Lasu Klasztornego i jeziora Trzesiecko. To atrakcyjna i ciekawa szkoła, w której uczą się kolejne pokolenia mieszkańców Ziemi Szczecineckiej.

W naszej szkole nagradzamy pracowitość i pasję zdobywania wiedzy. Staramy się dbać o wszechstronny rozwój osobowości młodych ludzi oraz budować wzajemne relacje oparte na tolerancji i poszanowaniu odmiennych racji i przekonań. W naszej pracy uwzględniamy oczekiwania, zainteresowania i aktualne potrzeby edukacyjne. Proponujemy naszym uczniom: nauczanie czterech języków obcych na dwóch poziomach zaawansowania, poznawanie kultury, historii, zabytków oraz kontakty z młodzieżą z Francji, Niemiec i Mali w ramach wymiany pomiędzy szkołami.

Gwarantujemy interesujące programy edukacyjne, zajęcia w dobrze wyposażonych w pomoce naukowe pracowniach, multimedialne centrum informacji z dostępem do internetu, możliwością przygotowania do olimpiad, konkursów i zawodów sportowych. W klasach technikum programowo przewiduje się możliwość uzyskania prawa jazdy kat. B oraz realizacji płatnych staży zawodowych w ramach projektu „Dobry klimat dla zawodowców”. Aktualnie  przy Zespole Szkół Nr 6 powstaje nowoczesny stadion lekkoatletyczny. Budowa obiektu finansowana jest przez Powiat Szczecinecki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

 

Oferta edukacyjna, którą przygotowaliśmy na rok szkolny 2017/18 jest ciekawa i atrakcyjna. Jeśli skorzystają z niej nasi przyszli uczniowie, to otrzymają szanse zdobycia szerokiej wiedzy oraz rzetelne przygotowanie do egzaminu maturalnego i zawodowego.

 

Proponujemy  kształcenie w  kierunkach:

 

Technikum Zawodowe

 

Technik weterynarii:  

Absolwent przygotowany jest do pracy w lecznicach weterynaryjnych, w zakładach hodowli zwierząt,  w inspekcji sanitarnej. Zajęcia praktyczne i ćwiczenia laboratoryjne prowadzą lekarze weterynarii w oparciu  o szkolną bazę zwierząt hodowlanych.

 

Technik żywienia i usług gastronomicznych:

Uczniowie nabywają umiejętności z technologii gastronomicznej, zagadnień ekonomicznych, oceniania jakości żywności oraz jej przechowywania, sporządzania potraw i napojów, organizowania produkcji gastronomicznej.

 

Technik agrobiznesu:

Uczniowie przygotowywani są do prowadzenia działalności marketingowej i biznesowej. Uzyskują wiedzę  w zakresie zarządzania firmą, bankowości, rachunkowości oraz obsługi rynku. Nabywają umiejętności obsługi maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji agrotechnicznej.

 

Technik ochrony środowiska:

Specjalista nabywa umiejętności w zakresie badania i oceny stanu środowiska, poznaje prawne aspekty ochrony środowiska, monitoringu, poziomu zanieczyszczeń oraz inżynierii środowiska.

 

Technik ogrodnik - specjalizacja: kompozycje florystyczne,  szkółkarstwo

Absolwent zdobywa wiedzę w zakresie: produkcji kwiatów, warzyw i owoców oraz zakładania  i pielęgnacji terenów zieleni. Jest przygotowany do prowadzenia kwiaciarni, projektowania i wykonywania dekoracji florystycznych.

 

Liceum Ogólnokształcące 

specjalność - ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo ( klasa strażacka) : Jedyna w regionie.

 

Klasa strażacka umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności w specjalności ochrona przeciwpożarowa  i ratownictwo. Zajęcia prowadzi kadra Państwowej Straży Pożarnej w oparciu o pożarniczy  i ratowniczy sprzęt wysokiej klasy. Uczniowie uzyskują kwalifikacje strażaków-ratowników i będą dobrymi kandydatami do dalszej  nauki w szkołach mundurowych.

 

Branżowa Szkoła I Stopnia

 

Ogrodnik – uczniowie przygotowani są w zakresie uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych, sadownictwa  i szkółkarstwa oraz warzyw i roślin zielarskich. Po ukończeniu szkoły mają możliwość kontynuowania nauki  w Branżowej Szkole II Stopnia i uzyskania tytułu technika ogrodnika.

 

Po ukończeniu liceum lub technikum szkoła zapewnia kontynuację nauki  w Szkole Policealnej w zawodzie: florysta; technik administracji.

 

Więcej o nas dowiesz się na : www.zsswiatki.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.