XIX Festiwal Piosenki Żołnierskiej w borneńskim DPS
Mieszkańcy DPS w Bornem Sulinowie przyzwyczajeni są do tego, że w Ich Domu od lat organizuje się najróżniejsze imprezy okolicznościowe. Jedną z najpopularniejszych niewątpliwie jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Dziś (24.08) odbyła się XIX edycja tego wspaniałego muzycznego wydarzenia.
Tegoroczne hasło Festiwalu to dla „Dla pokoju”. Wzięło w nim udział ponad dwadzieścia Domów Pomocy Społecznej z terenu całego kraju. Wszystkich bardzo serdecznie przywitała dyrektor Domu Krystyna Berdyńska, która niedługo potem sama zaprezentowała na scenie swoje wokalne umiejętności.
Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonali starosta Krzysztof Lis i wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik.
- Festiwal Piosenki Żołnierskiej to takie sztandarowe wydarzenie do którego w sposób szczególny przygotowują się zarówno mieszkańcy naszego Domu jak i dyrekcja i cały personel – powiedział starosta Krzysztof Lis. – Dziś nawet pogoda nam sprzyja i jestem przekonany, że wszyscy będziemy się dobrze bawić. Życzę państwu, abyście zaprezentowali się na tej scenie jak najlepiej…
Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się również m.in. burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Poczobut, wicestarosta Robert Fabisiak i członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego Arkadiusz Górka.
Skoro Festiwal Piosenki Żołnierskiej to nie mogło zabraknąć okolicznych mundurów i typowo wojskowej strawy. Oprócz śpiewów była także recytacja wierszy, konkurs strzelania z wiatrówki oraz najróżniejsze gry i zabawy. Starosta Krzysztof Lis ufundował puchar dla najlepszego strzelca.
Korzystając z okazji starosta oraz wicewojewoda przejechali się jednym z elektrycznych pojazdów zakupionych w ramach projektu Mobil Stacja w Bornem Sulinowie. W ramach projektu Powiat Szczecinecki zakupił jeden sześciomiejscowy pojazd, cztery rowery oraz trzy skutery. Wybudowana została również skrywająca stację ładowania specjalna wiata. Już niedługo mieszkańcy DPS-u, powiatu oraz turyści będą przemieszczać się po terenie gminy odkrywając jej uroki w sposób ekologiczny, wygodny i niezwykle oryginalny. Przedsięwzięcie to koszt prawie 190 tysięcy złotych, z czego ponad 105 tys. zł to dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.