Oto logo strony. Piękne ono jest

Upominki, spotkania, życzenia czyli Dzień Dziecka

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie” – napisał o dzieciach Paulo Cohelio. W tym prostym zdaniu odnajdujemy prawdę o dorosłych i dzieciach, dla których to my dorośli powinniśmy być wzorem i nauczycielem. A może to i dobrze, że w zabieganym, pełnym pracy i wyzwań świecie dorosłych, dzieci przypominają nam o beztrosce, wielkiej radości z małych rzeczy?

To niezwykła wartość pielęgnować w sobie dziecięce wspomnienia, a czasem – choć w myślach, na chwilę wrócić do dziecięcych lat. Z pewnością takie refleksje pojawiają się przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Ale też z pewnością 1 czerwca to wyjątkowy dzień, w którym pamiętamy o wszystkich dzieciach, składamy im życzenia, obdarowujemy atencją i mniejszymi lub większymi upominkami. Tego szczególnego dnia Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki, z symbolicznym koszem słodyczy, odwiedza dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku oraz podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wizyty te, pełen radości, zawsze są okazją do rozmów o dziecięcych sprawach, wspólnej zabawy i złożenia dzieciom życzeń i upominków. Ten drobny gest pokazuje też, jak ważni są najmłodsi mieszkańcy w naszym powiecie, jak potrzebne są chwile zatrzymania i zwrócenia uwagi właśnie na dziecko.

Wraz z Panem Starostą wszystkim dzieciom życzymy, by Dzień Dziecka trwał cały rok, by zawsze były one w centrum uwagi, a wszystkie działania podejmowane na ich rzecz, były przemyślane, tworzyły bezpieczne warunki do ich zabawy, edukacji i rozwoju.

 

Galeria zdjęć

d1 d2 d3 d4 d5 d6 d7
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności