Oto logo strony. Piękne ono jest

Testy na COVID 19 w szczecineckim szpitalu

Od dziś (12.05) w szczecineckim szpitalu został uruchomiony mobilny punkt pobierania testów na obecność wirusa SARS-Cov-2.Codziennie w godzinach od 9:00 do 11:00, badaniom poddawane będą osoby przebywające na kwarantannie. O konieczności przeprowadzenia testu w 12 dobie trwania odosobnienia, zostaną powiadomione za pośrednictwem wiadomości SMS. Po jej otrzymaniu będą musiały skontaktować się telefonicznie ze szpitalem i umówić się na konkretną godzinę.

Chcemy umożliwić osobom z kwarantanny pobieranie materiałów do badań na miejscu. Uruchamiamy mobilny punkt tzw. "drive-thru” – wyjaśnia prezes szpitala,  Anna Złotowska. - Chodzi  to, żeby była możliwość określenia czy pacjent jest rzeczywiście zakażony, czy może już być zwolniony z kwarantanny.

Próbki pobierane będą w specjalnie przygotowanej izbie przyjęć, znajdującej się w namiocie obok szpitala.

W całej Polsce uruchomiono już 145 podobnych punktów.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności