Oto logo strony. Piękne ono jest

Starosta ratuje szczecinecki punkt krwiodawstwa

Terenowy Odział Krwiodawstwa w Szczecinku funkcjonuje przy szczecineckim szpitalu od lat. W dobie popularności mobilnych punktów poboru krwi, starosta Krzysztof Lis wielokrotnie musiał ratować go przed zamknięciem. Samorząd powiatowy partycypował w kosztach remontu oddziału i jego wyposażenia, finansując zakup łóżek i foteli przeznaczonych do poboru krwi. W ostatnim czasie do opinii publicznej dotarła niepokojąca wiadomość jakoby  Terenowy Odział Krwiodawstwa w Szczecinku miał zostać zamknięty. Wspomniane już mobilne punkty poboru krwi są postrzegane jako rozwiązanie tańsze i praktyczniejsze, więc czarny scenariusz zasłyszany w mediach wydał się mieszkańcom powiatu bardzo realny. Nikt jednak – a zwłaszcza wieloletni honorowi dawcy krwi – nie wyobraża sobie aby  działający przy szczecineckim szpitalu punkt przestał istnieć.

Zaniepokojony powstałą sytuacją starosta Krzysztof Lis wybrał się dziś (20.03) w towarzystwie burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego do Szczecina, aby spotkać się z dyrekcją Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Nie ma takiej możliwości, aby Terenowy Oddział Krwiodawstwa w Szczecinku został na stałe zamknięty – uspokaja starosta. –  Nasze spotkanie trwało prawie dwie godziny. Zostaliśmy zapewnieni, że zawieszenie działalności Terenowego Oddziału Krwiodawstwa w Szczecinku jest tylko tymczasowe i że zostanie ona wznowiona w niedługim czasie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności