Sukces ucznia ZS Nr 2 na Olimpiadzie Logistycznej
Wśród tysięcy uczestników z całej Polski znalazł się w ścisłej czołówce. Kamil Szymaszek, uczeń V klasy technikum logistycznego Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku, udowodnił, że pasja, systematyczna nauka i wsparcie nauczycieli mogą zaprowadzić na sam szczyt.
W miniony piątek w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wydarzenie zgromadziło najlepszych młodych logistyków z całego kraju – tych, którzy przeszli wymagającą, wieloetapową drogę do finału.
Wśród nich znalazł się Kamil Szymaszek, uczeń V klasy technikum logistycznego Zespołu Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Jego osiągnięcie robi ogromne wrażenie – zajął 6. miejsce spośród aż 5250 uczestników reprezentujących 290 szkół, zdobywając tytuł laureata olimpiady.
Droga do sukcesu nie była łatwa. Olimpiada miała charakter trzyetapowy. Pierwszy etap, przeprowadzony w październiku 2025 roku w macierzystych szkołach, polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru. Drugi etap podniósł poprzeczkę – uczestnicy mierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, wymagającym nie tylko wiedzy, ale i precyzji. Finał, który odbył się 13 marca w Poznaniu, był prawdziwym sprawdzianem umiejętności praktycznych. Uczniowie rozwiązywali zaawansowane zadania problemowe z zakresu logistyki, w tym jedno w języku angielskim.
Szóste miejsce w kraju to nie tylko prestiż, ale również konkretne korzyści. Kamil otrzymał m.in. zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, bezpłatny semestr studiów I stopnia na wybranym kierunku w Wyższej Szkole Logistyki, cyfrową odznakę „Odznaka+”, kartę podarunkową o wartości 1000 zł oraz liczne upominki od sponsorów.
Za tym sukcesem stoi jednak coś więcej niż jednorazowy wysiłek. To efekt wielu lat nauki, determinacji i konsekwencji. Nie bez znaczenia było także wsparcie nauczycieli przedmiotów zawodowych, wychowawców, dyrekcji szkoły oraz rodziców.
Historia Kamila Szymaszka to dowód na to, że ciężka praca i zaangażowanie naprawdę się opłacają – a marzenia o byciu wśród najlepszych w kraju są w zasięgu ręki.

