Powiatowe Centrum Sportu pełne aktywności

Kluczowa inwestycja powiatu w obszarze sportu spełnia swoje zadanie. Z kompleksu aktywnie korzystają zarówno lokalni, jak i przyjezdni sportowcy.

Zdjęcie do Powiatowe Centrum Sportu pełne aktywności

Aktualnie w obiekcie trenują drużyny z Koronowa koło Bydgoszczy oraz zawodnicy z Torunia. PCS jest dostępny przez cały czas także dla szczecineckich sportowców.

Inwestycja w Powiatowe Centrum Sportu to krok w stronę rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Nowoczesny kompleks ma służyć zarówno lokalnym mieszkańcom, jak i przyjezdnym sportowcom, stając się miejscem treningów, zawodów oraz rekreacji na najwyższym poziomie.

Pierwsza część inwestycji dotyczyła budowy boiska o wymiarach 105 m x 68 m z trawy syntetycznej, które jest wyposażone w nowoczesne oświetlenie, umożliwiające rozgrywanie spotkań oraz treningi po zmroku. Koszt budowy boiska wyniósł około 9,3 miliona złotych.

Druga część inwestycji to przekształcenie byłego internatu Zespołu Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica w centrum pobytowe. Koszt tej części projektu wyniósł niespełna 10 milionów złotych. Centrum pobytowe oferuje 69 miejsc noclegowych w 30 pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. Pokoje są wyposażone w łazienki, a do dyspozycji sportowców są także dwie świetlice, sale rekreacyjne typu siłownia, pomieszczenie fitness, sauna oraz strefa wypoczynku. Budynek został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poprzez instalację windy.

Powiatowe Centrum Sportu w Szczecinku to inwestycja, która znacząco wpłynie na rozwój sportu w regionie, zapewniając doskonałe warunki do uprawiania sportu, jak również relaksu. Ta rozbudowana inwestycja kosztowała powiat ponad 19,2 miliona złotych, z czego aż 14,4 miliona złotych udało się pozyskać w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład.