Oto logo strony. Piękne ono jest

Pomoc, która nic nie kosztuje

W Polsce, co godzinę ktoś słyszy diagnozę: białaczka. Szansą dla chorych jest przeszczep szpiku, ale wciąż brakuje dawców.

W miniony weekend w szczecineckim kinie „Wolność” odbyło się jubileuszowe, X Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy, oraz osób, które są po przeszczepie szpiku kostnego. Podczas tej wyjątkowej, wzruszającej uroczystości poznali się dawcy i biorcy.

Samorząd Powiatu Szczecineckiego od samego początku wspiera akcję finansowo, każdego roku przekazując na ten cel 10. 000 zł. Organizator - Fundacja Przeciwko Leukemii dziękuje za gościnność i wsparcie władzom powiatu i miasta, ale przede wszystkim podkreśla, że to właśnie ze Szczecinka pochodzi najwięcej dawców, którzy uratowali życie ludziom, dla których przeszczep szpiku był jedynym lekarstwem i ostatnią nadzieją.

Wielki jubileusz rozpoczął się już w piątek 24 czerwca. To właśnie wtedy do Szczecinka, po przebyciu 200 kilometrowej trasy dotarli biegacze z Międzyrzecza. Uroczyste zakończenie biegu odbyło się przy Muzeum Regionalnym w Szczecinku.

Najbardziej wzruszający moment miał miejsce w sobotę 25 czerwca w sali szczecineckiego kina, kiedy naprzeciwko siebie po raz pierwszy stanęli biorcy i dawcy. Trudno było opanować emocje i łzy szczęścia, które udzieliły się wszystkim obecnym. Nie można się chyba dziwić, bowiem czy jest większa wartość niż możliwość uratowania życia drugiej osobie? 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności