Oto logo strony. Piękne ono jest

Piknik Gimnazjalisty

24.04.2017r w Zespole Szkół Nr 6 im St. Staszica w Szczecinku zorganizowano „Piknik Gimnazjalisty”. Nauczyciele i uczniowie starali się  zapoznać odwiedzających z ofertą szkoły i proponowanymi kierunkami. Przygotowano szereg zajęć z poszczególnych zawodów. Gimnazjaliści mogli spotkać się z dyrekcją szkoły, lekarzami weterynarii, specjalistami z ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa oraz nauczycielami zawodu.  Uczniowie zademonstrowali walory i uroki szkoły a w czasie zajęć gimnazjaliści mogli uczestniczyć w:

  • - pokazie ćwiczeń na sprzęcie  strażackim,
  • - pokazie ratownictwa medycznego
  • - ćwiczeniach weterynaryjnych
  • - pokazie aranżacji i dekorowania stołów wiosennych oraz dekoracji tortów
  • - degustacji zdrowej żywności,
  • - prezentacji działań maszynami  agrotechnicznymi,
  • - zajęciach pokazowych z bankowości i finansów
  • -  pokazie odnawialnych źródeł energii
  • - ćwiczeniach laboratoryjnych  w pracowniach specjalistycznych.

Na zakończenie spotkania odbyło się  wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. W miłej atmosferze gimnazjaliści nawiązali przyjacielskie kontakty z uczniami.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów, którzy zadawali uczniom mnóstwo pytań. Mury szkoły odwiedzili m.in. uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy, Gimnazjum nr 2 przy ZS im. Jana III Sobieskiego i Gimnazjum nr 3 im. Adama Giedrysa ze Szczecinka, a także ze szkół gimnazjalnych z Lotynia, Jastrowia, Grzmiącej, Turowa, Drawska Pom, Złocieńca, Człuchowa, Bytowa, Miastka i  Połczyna Zdroju.

 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności