Oto logo strony. Piękne ono jest

Orszak Trzech Króli

Po raz piąty ulicami Szczecinka przemaszerował Orszak Trzech Króli. W to mroźne, choć słoneczne południe za Mędrcami ze Wschodu podążyły rzesze wiernych. Wszystko zaczęło się przy parafii Św. Ducha, gdzie po uroczystej mszy świętej rozegrano pierwszą inscenizację. Następnie pochód ruszył  w kierunku  Szkoły Muzycznej, gdzie na balkonie na Trzech Króli oczekiwał król Herod. W tę rolę jak zwykle brawurowo wcielił się Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, któremu towarzyszyli znakomici: Śmierć – Wicewójt Gminy Szczecinek Edyta Wieleba – Matyśniak, Diabeł – Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski, oraz Sługa – Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych STO Wiesław Suchowiejko. Ostatnia odsłona niecodziennego wydarzenia miała miejsce przy muszli koncertowej. Tam po wspólnym kolędowaniu uczestnicy Orszaku mogli zjeść ciepły posiłek i napić się gorącej herbaty.  

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności