Oto logo strony. Piękne ono jest

Orlik jak nowy

Trawiaste boisko przy SOSW im. Jana Brzechwy w Szczecinku przeszło prawdziwą metamorfozę i prezentuje się znakomicie. Trwają prace przy renowacji znajdującego się obok boiska wielofunkcyjnego.

Zdjęcie do Orlik jak nowy

Odnowione boisko ze sztucznej trawy przypomina zielony, miękki dywan. Oprócz nowej nawierzchni pojawiły się również bramki i piłkochwyty. Obecnie trwają prace związane z odnowieniem boiska wielofunkcyjnego. Tam spękana i zniszczona nawierzchnia poliuretanowa została odrestaurowana i obecnie malowane są linie wyznaczające pola do gry. Zamontowano już nowe tablice i obręcze. A tuż obok Orlika postępuje proces budowy nowej hali sportowej. Ten zakończy się już w przyszłym roku, i kiedy to nastąpi SOSW będzie dysponował kompletnym zapleczem.

Podobną metamorfozę przeszło boisko wielofunkcyjne przy ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku.

Orliki obu szkół zostały wybudowane kilkanaście lat temu, w ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012”, mającego na celu popularyzację sportu przed piłkarskim Euro 2012, rozgrywanym w Polsce i w Ukrainie. Na ich modernizację Powiat Szczecinecki otrzymał nieco ponad 357 tys. zł dofinansowania w ramach rządowego programu Modernizacja Kompleksów Sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012” – Edycja 2023. Koszt całego zadania oszacowano na ponad 821 tys. zł.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności