Oto logo strony. Piękne ono jest

Narodowe Czytanie w Szczecinku

Narodowe Czytanie, to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i ponadczasowe dzieła literatury polskiej. Kampania została zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Obecny prezydent Andrzej Duda jest kontynuatorem przedsięwzięcia i kolejne edycje odbywają się pod patronatem pary prezydenckiej.

W tegorocznej edycji projektu czytano dramat „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, a w wydarzeniu odbywającym się na szczecineckim Zamku wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP Małgorzata Golińska i Radosław Lubczyk, starosta szczecinecki Krzysztof Lis, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź, dyrektor Muzeum Regionalnego Irek Markanicz oraz  nauczyciele i uczniowie SP6.

Starosta Krzysztof Lis tym razem wcielił się w rolę Czepca, wygadanego chłopa nie wstydzącego się swojego pochodzenia i … mającego ogólne pojęcie o polityce, czemu daje wyraz w dyskusji z Dziennikarzem, którego z kolei odegrał burmistrz Jerzy Hardie – Douglas.

Przypomnijmy, w poprzednich edycjach Narodowego Czytania interpretowano „Pan Tadeusza” Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza,  „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności