Oto logo strony. Piękne ono jest

Międzypokoleniowy Turniej w Bule

Impreza, której patronowało Starostwo Powiatowe w Szczecinku odbyła się na kompleksie boisk Orlik.

Na starcie zawodów stawiło się 12 dwuosobowych zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów w każdej.

 

Grupa A

Alan i Eryk Hołubek
Michał Polewczyk i Oskar Błogowski
Kazimierz Skowroński i Krystyna Sokołowska
Grzegorz Patyński i Barbara Skowrońska
Dominik Hołubek  i Aleks
Drużyna z DPS 3

 

Bezkonkurencyjni w tej grupie byli Alan i Eryk Hołubek, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. O miano drugiej drużyny,  która awansuje do półfinału walczyli Grzegorz i Barbara oraz Michał i Oskar. W decydującym spotkaniu było 6:6, co skutkowało dodatkowym rzutem Bulą. Bliżej świnki kule ustawił Michał i to ostatecznie jego drużyna znalazła się w półfinale.

 

Grupa B
3 drużyny DPS
Drużyna Aktywny Senior "AS" (Helena Wiewiórska oraz Wiesława Świegocka)
Ćmy Barowe
Stefania i Władysław Pykało (BUTW)

 

W grupie B najlepszą drużyną była drużyna DPS 1, a o miano drugiej drużyny rywalizowały zespoły DPS 2 oraz "AS". Ostatecznie z przyczyn niezależnych zespół DPS 1 zmuszony był wycofać się z rywalizacji, a do półfinału weszły dwie wspomniane drużyny. Wyniki półfinałów, finału i meczu o 3 miejsce:

 

Alan/Eryk - AS 6:3
Michał/ Oskar - DPS 2  7:5

Mecz o 3 miejsce
DPS 2 - AS  7:2

Finał
Alan/ Eryk - Michał/ Oskar 7:5

 

Po zakończeniu zmagań sportowych wręczono nagrody w postaci kompletów do gry w Bule ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku, a także dyplomy. Następnie wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Frekwencja zespołów i kibiców przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów łącznie tego dnia na obiektach pojawiło się około 60 osób. Sędzią głównym zawodów był Piotr Gałka animator sportu przy CKiR. Jednym z głównych celów Międzypokoleniowego Turnieju Bule była aktywizacja seniorów a także integracja dzieci ze starszym pokoleniem. Patrząc na to że w turnieju wystąpiły Stowarzyszenia zrzeszające seniorów tj. Aktywny Senior, Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz silna delegacja Domu Pomocy Społecznej (12 osób) a także około 10 osób w wieku szkolnym, z całą pewnością można powiedzieć, że cele zostały osiągnięte.

Wielkie podziękowania należą się państwu Grażynie i Włodzimierzowi Waryan za krzewienie sportu w Gminie Borne Sulinowo. 

Galeria zdjęć

P5020014 (1024x768) P5020015 (1024x768) P5020017 (1024x768) P5020019 (1024x768) P5020021 (1024x768) P5020025 (1024x768) P5020028 (1024x768) P5020047 (1024x768) P5020050 (1024x768) P5020055 (1024x768) P5020060 (1024x768) P5020068 (1024x768) P5020072 (1024x768)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności