Oto logo strony. Piękne ono jest

I Cross Bociana za nami!

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis od zawsze chętnie wspiera inicjatywy, których celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, ruchu na świeżym powietrzu i sportowej rywalizacji. Tak było chociażby w przypadku czerwcowego Biegu Bociana i Crossu Bociana, który odbył się w minioną sobotę 22 października. Organizatorami zawodów rozegranych w pobliżu miejscowości Krągi, był Team Biegowy Szczecinek wraz z nadleśniczym Nadleśnictwa Czarnobór Sławomirem Cichoniem oraz specjalistą ds. infrastruktury leśnej Maciejem Wiórkiem z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Na starcie stanęło 120 zawodników, na których czekały dwie trasy – 5 i 12 kilometrowa. Obie wiodły malowniczymi, leśnymi drogami  o różnorodnej nawierzchni od utwardzonej po gruntową. Organizatorzy podzielili uczestników na 4 kategorie: OPEN Mężczyźni i OPEN Kobiety (5 km) oraz OPEN Mężczyźni i OPEN Kobiety (12 km).

Należy podkreślić, że impreza stała na bardzo wysokim poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Jak zaznaczył współorganizator, komentator i wielki entuzjasta biegania Maciej Wiórek kilku zawodników osiągnęło naprawdę znakomite wyniki. Ale ostatecznie to nie one były najważniejsze, a dobra zabawa  i okazja do spotkania się ludzi w różnym wieku, reprezentujących różny stopnień zaawansowania, połączonych wspólną pasją. To było niezapomniane wrażenie patrzeć na ich zmęczone, ale uśmiechnięte twarze, kiedy przekraczali linię mety. Najstarszy ze startujących, który zmierzył się z 12 kilometrową trasą miał ponad 70 lat. Inny, niewiele ustępujący mu wiekiem, na miejsce zawodów przyjechał ze Złocieńca…rowerem! Przebiegł 12 kilometrów i ruszył swoim jednośladem w drogę powrotną. Łatwo policzyć, że w sumie tego dania, ten pan „miał w nogach” ponad 120 kilometrów! To było niesamowite!

We wszystkich kategoriach na podium stanęły po trzy osoby odbierając nagrody specjalne. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, a wśród pozostałych uczestników rozlosowano  nagrody niespodzianki. Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis ufundował upominki w postaci  nowoczesnych gadżetów, niezwykle przydatnych każdemu amatorowi biegania.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w zawodach po raz kolejny wystartowała Ania Makselon z Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szczecinku, zajmując w kategorii kobiet na 12 km 3 miejsce!

Po zakończeniu rywalizacji i uhonorowaniu zwycięzców na zawodników czekała ciepła strawa, słodycze oraz napoje przy, których długo jeszcze dzielono się wrażeniami i dyskutowano o wspólnej pasji i kolejnych zawodach.

Raz jeszcze wielkie GRATULACJE dla organizatorów!

 

Klasyfikacja pierwszych „trójek” prezentowała się następująco:

 

5 km Mężczyźni:

  1. Igor Siódmiak
  2. Miłosz Czechowicz
  3. Krzysztof Borek

 

5 km Kobiety:

  1. Małgorzata Szabołowska
  2. Aleksandra Rudnikowicz
  3. Izabela Frontczak

 

12 km Mężczyźni: 

  1. Łukasz Wirkus
  2. Sylwester Szymański
  3. Mateusz Lecki

 

12 km Kobiety:

  1. Antonina Rychter
  2. Monika Fiłonowicz
  3. Anna Makselon

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności