Oto logo strony. Piękne ono jest

Gwda Badmintonem stoi!

W dniach 5-6.03.2016 w Gwdzie Wielkiej odbył się dwudniowy VII Ogólnopolski Turniej Badmintona - Gwda Wielka 2016. Na starcie stanęło 85 zawodników i zawodniczek. W pierwszym dniu zawodów startowali seniorzy jednakże wśród nich nie zabrakło także naszej młodzieży, która próbowała swoich sił w konfrontacji z dorosłymi.

 

Stoczono zacięte pojedynki w 8 kategoriach. Wśród wszystkich zawodników byli przedstawiciele takich miejscowości jak: Chodzież, Szczecinek, Sianów, Złotów, Jastrowie, Poznań  i Gwda Wielka. Rozgrywki rozpoczęto już o godzinie 9.00 a oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Szczecinek Pan Ryszard Jasionas oraz Przewodniczący Rady Gminy Szczecinek Pan Henryk Wyszomirski.

 

Drugi dzień zawodów był już miejscem walk naszych najmłodszych, którzy startowali w 6 kategoriach i zakończył się dużym sukcesem naszej ekipy. Cały turniej odbywał się w bardzo przyjaznej atmosferze. Najlepsi otrzymali puchary, medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali również drobne prezenty rzeczowe. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu naszych zawodów przez Starostę Szczecineckiego Pana Krzysztofa Lisa i Wójta Gminy Szczecinek Pana Ryszarda Jasionasa.

 

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy UKS Gwda Wielka zdobyli następujące miejsca:

Kategoria A: złoty medal zdobył Dariusz Schmidt pokonując po drodze wielu utytułowanych zawodników.

Kategoria B : Złoty medal dla Piotra Kozła, srebrny dla Fabiana Ziemnickiego  i brązowy dla Kamila Klingbeila.

Kategoria C : złoty medal dla Mateusza Skowrona.

 

Gra podwójna mężczyzn kategoria A: medal złoty dla Dariusza Schmidta grającego w parze z Marcinem Grzywaczem z Sianowa,

Gra podwójna mężczyzn kategoria B: złoty medal dla pary Karol i Łukasz Jasionas, srebrny dla Macieja Zabuskiego i Czarka Korzeniowskiego, medal brązowy dla Jacka Procia i Michała Szczepańskiego,

Gra mieszana: medal srebrny wywalczył Piotrek Kozioł grający w parze z Agnieszką Matuszewską z Jastrowia, a brąz przypadł Magdzie Dorożalskiej i Jackowi Prociowi,

Gra pojedyncza kobiet: Magda Dorożalska zdobyła srebrny medal,

Gra pojedyncza kobiet „Radosny Amator”: miejsce  drugie zdobyła Kinga Kurek a III Gosia Ługowska.

 

Rewelacją tego dnia był 13 letni Mateusz  Skowron który pokonał w trakcie rozgrywek o wiele lat starszych od siebie graczy i był jednocześnie najmłodszym uczestnikiem  pierwszego dnia zawodów.

 

W drugim dniu turnieju dla naszego klubu medale wywalczyli:

W kategorii dzieci  urodzonych w 2007 i młodszych: I miejsce Amelia Mycyk, II Adaś Jacko i III Ola Wojtowicz,

W kategorii ur. 2005–2006: III miejsce zdobył Oliwier Kreft,

W kategorii ur. 2003–2004: I miejsce Kacper Kurek, II Mateusz Skowron, III Paulina Szczepańska,

Kategoria 2002-2001 dziewcząt: I miejsce Martyna Fiedorowicz, II Monika Kozioł,

Wśród chłopców: I miejsce Łukasz Jasionas, II Karol Jasionas,

W kategorii 1999–2000: II miejsce Piotr Kozioł , III Fabian Ziemnicki.

 

Podsumowując ten ogólnopolski turniej badmintona nasza ekipa zdobyła w sumie: 8 złotych,  9 srebrnych i 8 brązowych medali. W najbliższym czasie czekają nas następne i oby owocne turnieje na terenie całego kraju.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności