Oto logo strony. Piękne ono jest

Ekologicznie o jedzeniu

Tym razem dzieci mają możliwość przyjrzenia  się ekologii na talerzu i w świecie kulinarnym. Zajęcia prowadzi psychodietetyk Pani Katarzyna Zielińska-Smulczak.
W pierwszym spotkaniu z naszą specjalistką uczestniczyli 5 i 6-latkowie ze szczecineckiego przedszkola „Bajka”. Nasz specjalista ds. żywienia poprowadził wyjątkowo kolorowe i żywe warsztaty pn.: „Jestem EKO, więc nie marnuję jedzenia!”. Omówione zostały m.in.: kwestie podejścia do procesu marnowania jedzenia, sposoby zapobiegania marnotrawstwa oraz sposoby na sprytne i mądre zakupy. 

Wszystkich zainteresowanych informujemy, iż istnieje możliwość uczestniczenia w takich i podobnych warsztatach. Zakres tematyczny:

1. Ekologia na talerzu:

  • - co to znaczy jeść ekologicznie,
  • - żywność lokalna/żywność ekologiczna,
  • - od czego zacząć?

2. W końcu rozumiem etykiety:

  • - co to są etykiety produktów spożywczych,
  • - co tam znajdę,
  • - co to wszystko znaczy,
  • - E? a co to jest?

3. Jestem eko, więc nie marnuję jedzenia:

  • - marnowanie jedzenia - czy to w ogóle problem,
  • - jak nie marnować,
  • - jak kupować z głową?

 

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem CEEiRJ.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności