Oto logo strony. Piękne ono jest

Dary Lasu

 "Dary Lasu" to impreza organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku (jednostka wiodąca) wraz z partnerami: Urzędem Miasta Szczecinek, Starostwem Powiatowym w Szczecinku oraz Firmą KRONOSPAN.

Termin imprezy został wyznaczony na dzień 30 września 2017 r. i wpisany do kalendarza imprez miasta Szczecinka.

 

Miejsce: Plac koncertowy OSiR (os. Zachód w Szczecinku).

Przedsięwzięcie pn. „Dary Lasu" ma charakter wielowymiarowy.

 

1. Pierwszą dziedziną, którą chcemy wyeksponować to handel. Dlatego forma, którą przyjęliśmy nawiązuje do targów. Głównymi bohaterami naszej imprezy są sami zainteresowani-wystawcy. Założenie jest takie, by „Dary Lasu" stały się imprezą, na której pierwszoplanowymi postaciami będą wystawcy, handlowcy i reklamodawcy. Dlatego, we współpracy z lokalnymi mediami oraz Samorządową Agencją Promocji i Kultury przyjęliśmy formę prezentacji stoisk w trakcie imprezy, przy pomocy kamer telewizyjnych i telebimu. Obok prezentacji wystawców chcemy stworzyć możliwość wymiany ofert targowych i kontaktów. Dlatego przestrzeń przygotowana dla podmiotów zainteresowanych wzięciem udziału w „Darach Lasu" będzie miała charakter bezpośredni: wystawca-klient, wystawca-potencjalny kontrahent. Wystawcy będą mogli zaprezentować swoją ofertę, sprzedawać swoje wyroby oraz nawiązywać kontakty handlowe. Wszystko to będzie możliwe w specjalnie dla tego celu stworzonej STREFIE WYSTAWCÓW. Planujemy także (po imprezie) wydrukowanie folderu leśnego biuletynu „Lasy", w którym zostaną ujęte wszystkie podmioty biorące udział
w imprezie, w formie wizytówki firm wraz z danymi kontaktowymi.

2. Drugą dziedziną jest płaszczyzna edukacji leśnej, która dla Lasów Państwowych stanowi działania priorytetowe. Las to nieocenione bogactwo darów przyrody. Dostarcza drewna, owoców, ziół, grzybów i jest siedliskiem życia dzikich zwierząt. Poza tym las pełni ważne funkcje pozaprodukcyjne. Kształtuje i wpływa na warunki środowiska przyrodniczego. Reguluje stosunki wodne, zmniejsza erozję gleb, reguluje wahania temperatury, chroni przed wiatrem. Jednym z najważniejszych darów lasu jest dziczyzna – zdrowe ekologiczne mięso. Pozyskiwana dzięki myśliwym. „Dary Lasu" to miejsce promocji dziczyzny. Przygotowaliśmy strefę kulinarną, w której zostanie przeprowadzona degustacja.

Las przyczynił się w znacznym stopniu do osiągnięcia istniejącego poziomu życia
w cywilizowanym świecie. Jego funkcje zmieniały się w czasie, ale zawsze były bardzo ważne dla rozwoju materialnego i kulturalnego społeczeństwa. Dziś las jest miejscem powszechnie dostępnym, w którym możemy realizować swoje sportowe pasje i wypocząć. Wciąż pozostaje obiektem zainteresowań społeczeństwa. Dlatego przygotowaliśmy specjalna STREFĘ EDUKACJI, która ma za zadanie stworzyć możliwości lepszego poznania zagadnień związanych z lasem i gospodarką leśną.

3. Trzecią płaszczyzną imprezy jest historyczne ujęcie znaczenie lasu w czasie II wojny światowej. Las był miejscem schronienia, przetrwania ludności i prowadzenia partyzanckich działań, w których brali udział także leśnicy. Las do dziś jest świadkiem historii bohaterskich walk polskich żołnierzy, którzy oddawali życie w obronie naszej ojczyzny. Chcemy o nich pamiętać i oddać im cześć. Dlatego w trakcie imprezy będzie można obejrzeć pokaz jazdy ułanów, a po jej oficjalnym zakończeniu wziąć udział w patriotycznym ognisku. Z udziałem grupy rekonstrukcyjnej i przy śpiewie patriotycznych pieśni. W czasie ogniska będzie także można poznać wojenne historie związane z okolicznymi lasami w tym obozu jenieckiego  Gross-Born.

 

„Dary Lasu" zostaną zorganizowane w taki sposób, że każdej dziedzinie będzie odpowiadać konkretna strefa.

 

Podział stref:

1. STREFA SCENY - wydarzenia artystyczne, pokazy, występy.

2. STREFA WYSTAWCÓW - stoiska z prezentacją konkretnego wystawcy, jego branży i wyrobów.

3. STREFA WYSTAWCÓW-MASZYNY LEŚNE - park maszyn, prezentacja ciężkiego sprzętu.

4. STREFA EDUKACYJNA - stoiska LP oraz innych instytucji związanych z edukacją przyrodniczą.

5. STREFA KULINARNA - stoiska restauracji, na których serwowane są potrawy związane z darami lasu (dziczyzna).

6. STRZEFA POKAZU - miejsce prezentacji maszyn i pracy drwali.

 

Przewidziane atrakcje w „Darach Lasu":

 

1. Występ Zespołu Trębaczy Leśnych „BÓR",

2. Degustacja dziczyzny,

3. Pokaz psów myśliwskich,

4. Pokaz ptaków drapieżnych,

5. Pokaz sokolnika,

6. Pokaz jazdy ułanów,

7. Quiz wiedzy leśnej z nagrodami,

8. Przelot Dromadera i pokaz akcji gaśniczej,

9. Radiotelegraf – relacja na cały świat

10. Pokaz Mistrzów Polski drwali,

11. Koncert zespołu – covery (finalista Must be the music)

12. Koncert kwartetu – muzyka popularna

13. Koncert Wacława Masłyka – lider zespołu Żubrosie

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności