Oto logo strony. Piękne ono jest

Człowiek o wielkim sercu

„Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” - św. Jan Paweł II.

Przewodniczący Ewangelicznego Związku Braterskiego W RP  – St. Prezbiter Ludwik Skworcz to człowiek, który od lat angażuje się w akcje charytatywne, spiesząc z pomocą tym którzy potrzebują jej najbardziej. W sposób szczególny jego sercu bliskie są dzieci.

Grudzień to wyjątkowy świąteczny czas, kiedy wszystkie dzieci z utęsknieniem wyczekują Św. Mikołaja. Z inicjatywy St. Prezbitera Ludwika Skworcza do dzieci z powiatu szczecieneckiego trafii 250 paczek, z czego 100 zostanie przekazane Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie. Dzięki temu zostanie zorganizowana Akcja Paczkowa dla 40 dzieci ze Szczecinka oraz 30 dzieci z Bornego Sulinowa. Ponadto do dzieci z terenu powiatu szczecineckiego trafi dodatkowe 80 paczek. Akcja Paczkowa zostanie również zorganizowana w Białogardzie przy pomocy tamtejszego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Ogólnie do najmłodszych trafi ponad 500 paczek, z czego 300 otrzymają dzieci osadzane w jednostkach penitencjarnych. Oprócz prezentów na pomoc mogą liczyć rodziny zastępcze, które pojadą na turnusy wypoczynkowe do Kołobrzegu.

Serdecznie dziękujemy! 

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności