Oto logo strony. Piękne ono jest

Finał XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu w ZS Nr 6 w Szczecinie

24 marca br., w auli Zespołu Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbył się finał XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Uczennica I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku Aleksandra Zdybel zajęła I miejsce w Polsce!

Zdjęcie do Finał XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu w ZS Nr 6 w Szczecinie

Finał Olimpiady składał się z trzech części: pisemnej, ustnej i praktycznej. Należy podkreślić, że w tym roku szkolnym do udziału w zawodach I stopnia zgłosiło się ponad 8 tys. uczniów, w tym prawie 5 tys. to uczniowie liceów ogólnokształcących! Ponadto I liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety w Szczecinku otrzymało Puchar Przewodniczącej Komitetu Głównego dla najlepszej szkoły w Polsce w XXVII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych problematyką potrzeb pokarmowych człowieka i sposobów ich prawidłowego zaspakajania, wartości odżywczej i prozdrowotnej żywności, gastronomii i kelnerstwa oraz roli żywienia w zapobieganiu chorobom dietozależnym, a także tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy. Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności