Oto logo strony. Piękne ono jest

RENEGADE – SAREX 17

W dniach 6 – 8 czerwca 2017 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP organizuje ćwiczenie RENEGADE – SAREX 17. Elementami przedsięwzięcia w trybie całodobowym są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W tych dniach Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania (ODN) będą emitować sygnały zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku. Przeprowadzone zostaną ćwiczenia systemu alarmowania i ostrzegania ludności o uderzeniach z powietrza. Po przelocie statku powietrznego wykorzystany zostanie system alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach w gminach powiatu w postaci uruchomienia syren alarmowych.

 

 Informacja na podstawie pisma Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności