Oto logo strony. Piękne ono jest

42. (nadzwyczajna) sesja Rady Powiatu Szczecineckiego

Powstanie nowa linia autobusowa łącząca Grzmiącą ze Szczecinkiem. Stosowne uchwały w tej sprawie podjęli dziś (08.09) radni podczas 42. (nadzwyczajnej) sesji Rady Powiatu Szczecineckiego. Samorząd powiatowy będzie ubiegał się o dofinansowanie transportu na rzeczonej trasie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

Zdjęcie do 42. (nadzwyczajna) sesja Rady Powiatu Szczecineckiego

Linia komunikacyjna zostanie utworzona na prośbę mieszkańców Gminy Grzmiąca. Umożliwi ona  dojazd młodzieży do szkół średnich, zaś pozostałym mieszkańcom gminy do szczecineckiego szpitala oraz innych  instytucji publicznych. Mimo, iż nabór o dofinansowanie przewozów autobusowych zakończył się w lipcu, to po rozmowach starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa z wojewodą zachodniopomorskim zdecydowano o uruchomieniu dodatkowego,  dzięki czemu Powiat Szczecinecki jako organizator przewozów będzie mógł przedłożyć swój wniosek. Warto przypomnieć, że dopłata do jednego wozokilometra wyniesie 3 zł. Usługi transportowe na wspomnianej linii świadczyć będzie PKS Koszalin z którym Powiat Szczecinecki  podpisze stosowną umowę. Relacja Szczecinek - Grzmiąca wieść będzie przez następujące miejscowości: Radomyśl, Storkowo, Wielawino oraz Lubogoszcz skrz.

Galeria zdjęć

241322176_822747621720728_37316725789721116_n 241627789_582947273151940_2152621852174755934_n 241237756_4275152045904541_5824470739029896770_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności