Oto logo strony. Piękne ono jest

Obóz bramkarski w Barwicach

W dniach 11-17 lipca 2016 w Barwicach po raz trzeci odbył się obóz bramkarski. Uczestniczyło w nim blisko 70 bramkarzy i bramkarek z całej Polski, w tym siedmiu z Błoni Barwice. Organizatorem była Szkółka Bramkarska Goalkeeper Siergieja Szypowskiego przy współpracy z klubem sportowym Błonie. Młodzi adepci sztuki bramkarskiej zakwaterowani byli w Dworze Pomorskim w Luboradzy, gdzie oprócz urokliwego miejsca oraz świetnych warunków lokalowych mieli do dyspozycji po ciężkich treningach basen, jacuzzi, saunę, salę konferencyjną oraz salę fitness. Treningi natomiast odbywały się na stadionie miejskim w Barwicach oraz hali Zespołu Szkół. Zajęcia poprowadziła kadra trenerska: Siergiej Szypowski, Daniel Okuniewski, Marek Plichta oraz Piotr Dębicki. Kierownikiem obozu była Larisa Szypowska.

Zajęcia przygotowane i przeprowadzone pod okiem niekwestionowanego autorytetu jeśli chodzi o szkolenie bramkarzy Siergieja Szypowskiego były bardzo profesjonalne, z wykorzystaniem różnego rodzaju środków, form i metod szkoleniowych. Obserwując obozowiczów widać było, że wiedzą po co przyjechali do Barwic. Każdy trenował na 100 % swoich możliwości. Nie przeszkadzała nawet pogoda. Część treningów odbyła się przy obficie padającym deszczu, ale młodzi bramkarze  w takich warunkach również musieli sprostać wymaganiom. W ostatnim dniu wszyscy uczestniczyli w Goalkeeper Challenge. Walczono o miano najlepszych bramkarzy w poszczególnych kategoriach. W jednej z nich najlepszym okazał się goalkeeper Błoni Jakub Tomaszewicz. Była to fajna zabawa z odrobiną sportowych emocji. Na koniec obozu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty a zwycięzcy Goalkeeper Challenge nagrody.

Z każdym rokiem uczestników obozów bramkarskich jest coraz więcej. Do tej pory uczestniczyło już blisko 150 bramkarzy z Polski, Rosji i Białorusi. Nie bez znaczenia jest bardzo dobra baza noclegowa i stale rozwijająca się baza sportowa. Mamy nadzieję, że współpraca klubu Błonie Barwice i Szkółki Bramkarskiej Goalkeeper Siergieja Szypowskiego da solidne podstawy młodym bramkarzom i doczekamy się kiedyś następców Dudka, Szczęsnego, Fabiańskiego, czy Boruca.

 Kolejny obóz zaplanowany jest na lipiec 2017.

Cała galeria zdjęć TUTAJ

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności