Oto logo strony. Piękne ono jest

30 lat samorządności

30 lat temu Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, zmieniając tym samym polską rzeczywistość i przywracając obywatelom prawo współdecydowania o swoich lokalnych wspólnotach. 27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze po II wojnie światowej w pełni wolne wybory samorządowe.

Rolą samorządu jest budowanie demokracji, w której organy władzy reprezentują poglądy wszystkich istotnych grup społecznych. Na przestrzeni 30 lat funkcjonowania samorządów terytorialnych zmieniał się ich obraz. Fundamentem pierwszych wyborów samorządowych były takie wartości jak wolność, równość i powszechność.  Istotne dla idei samorządności stały się również więzi lokalne i poczucie wspólnoty.

Na pamiątkę wydarzeń sprzed trzech dekad, 27 maja ustanowiono Dniem Samorządu Terytorialnego. Starosta Krzysztof Lis wraca pamięcią do początków swojej pracy w samorządzie i składa wszystkim samorządowcom najserdeczniejsze życzenia:

Dokładnie 30 lat temu zostałem radnym Rady Miasta w Barwicach i pierwszym przewodniczącym tejże Rady. Tak zaczęła się moja przygoda w samorządzie lokalnym, która  trwa nadal. Nie zdążyłem się obrócić, a już minęło 30 lat. Miałem  zaszczyt współpracować z niesamowitymi, fantastycznymi ludźmi, którzy aktywnie działali na rzecz społeczności lokalnej. Serdecznie im wszystkim dziękuję za owocne lata współpracy. Wszystkim koleżankom i kolegom funkcjonującym w samorządach życzę wielu fantastycznych przedsięwzięć, planów i inicjatyw, które przyczyniają się do  poprawy życia i funkcjonowania Mieszkańców w naszych Małych Ojczyznach. Pracownikom samorządowym dziękuję za ich trud i zaangażowanie (…)


powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności