Oto logo strony. Piękne ono jest

Wielkie skakanie w małych Barwicach

11 października 2019 r. odbędzie się  XIV Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Szczecineckiego. Hasło konkursu to „Wielkie skakanie w małych Barwicach”. Barwickie skoki mają charakter konkursu integracyjno – pokazowego. To z całą pewnością jedyny halowy konkurs skoku wzwyż w kraju podczas którego będzie można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych ze skoczkami niepełnosprawnymi. Konkurs w którym jednocześnie będą skakały kobiety oraz mężczyźni w różnych kategoriach wiekowych. Do Barwic po raz kolejny przyjadą najlepsi skoczkowie wzwyż, którzy podkreślają, że siłą i wartością barwickiego konkursu jest niesamowita i niepowtarzalna atmosfera licznie zgromadzonej publiczności. Wśród zaproszonych skoczków w Barwicach zobaczymy wielu medalistów Mistrzostw Polski,  Europy oraz finalistów Mistrzostw Świata. W gronie niepełnosprawnych skoczków nie zabraknie medalisty Igrzysk Paraolimpijskich  Łukasza Mamczarza, natomiast z krajowych skoczków zobaczymy min: Norberta Kobielskiego (tegorocznego srebrnego medalisty Mistrzostw Polski). W kategorii kobiet wystartuje Paulina Borys (tegoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Polski oraz Aleksandra Nowakowska (brązowa medalistka Polski U - 23). Po raz kolejny zobaczymy bardzo lubianego w Barwicach najlepszego polskiego mastersa skoku wzwyż w kategorii M 65 Dariusza Bednarskiego (tegoroczny srebrny medalisty Mistrzostw Europy).  W kategorii masters kobiet kibice będą mieli okazję podziwiać skoki srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Moskwie z 1980 r. Urszuli Kielan. Niewątpliwym wydarzeniem konkursu będzie start skoczków  z zagranicy. Jacy skoczkowie zapoczątkują nową epokę barwickiego konkursu organizatorzy trzymają w tajemnicy. Dotychczasowy rekord barwickiego konkursu w kategorii mężczyzn wynosi 224 cm., ustanowiony został przez Norberta Kobielskiego. W kategorii kobiet rekordzistką jest Aneta Rydz 178 cm. Ze względu na poważną kontuzję nie będzie skakał wybitny paraolimpijczyk Maciej Lepiato, ale będzie pełnił w Barwicach nową rolę w której zadebiutuje. Tak jak podczas poprzednich konkursów skoku wzwyż tak i teraz kibice będą mogli stanąć do wspólnej fotografii z bohaterami wydarzenia, a także obejrzeć zdobyte w ty roku medale  mistrzostw Europy i Polski, w tym srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich Urszuli Kielan. Tegoroczny konkurs skoku wzwyż w Barwicach to gwarancja wielkich emocji i niezapomnianych przeżyć. Udział w jednym konkursie tak wielu skoczków wzwyż nie zdarza się często. Z całą pewnością zaproszeni skoczkowie zapewnią wielkie sportowe widowisko, które warto zobaczyć. Konkurs odbędzie się 11 października 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej o godz. 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

Organizator konkursu

Mariusz Kieling

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności