Oto logo strony. Piękne ono jest

Powiat przebuduje z leśnikami kolejny odcinek drogi

Powiat Szczecinecki, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku i Nadleśnictwo Czarnobór zawiązują kolejną współpracę. Dzięki wsparciu leśników samorząd powiatowy przebuduje odcinek drogi w Silnowie wraz z przepustem drogowym. Parafowano dziś (30 listopada) stosowne umowy.

 

Zdjęcie do Powiat przebuduje z leśnikami kolejny odcinek drogi

We wrześniu br. Powiat Szczecinecki i Nadleśnictwo Czarnobór podpisali umowę na mocy której w ramach funduszu leśnego samorząd powiatowy otrzymał 805 tys. zł dofinansowania na przebudowę odcinka drogi łączącego Szczecinek z Żółtnicą. Był to III etap tej inwestycji. Tym razem leśnicy wesprą samorząd powiatowy w przebudowie odcinka drogi wraz z przepustem drogowym miejscowości Silnowo. Stosowne umowy dotyczące dofinansowania w wysokości 500 tys. zł parafowali dziś starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Robert Fabisiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Łukasz Maciejunas i nadleśniczy Nadleśnictwa Czarnobór Sławomir Cichoń.

- W sposób szczególny chciałbym podziękować dyrektorowi RDLP panu Łukaszowi Maciejunasowi oraz panu nadleśniczemu Sławomirowi Cichoniowi, bo to już druga umowa, którą podpisujemy, a czegoś takiego jeszcze u nas nie było – powiedział starosta Krzysztof Lis. – To dla nas bardzo ważna inwestycja, a działając razem pokazujemy, że ta współpraca instytucji leśnych i samorządu powiatowego jest naprawdę bardzo dobra.

- Ja ze swojej strony mogę zadeklarować, że postaramy się zrealizować podobnych inwestycji jak najwięcej, a łączna kwota, którą RDLP w Szczecinku pozyskała od Dyrekcji Generalnej  w ramach funduszu leśnego to już ponad 14 mln zł – oświadczył dyrektor Łukasz Maciejunas.

 Rzeczony odcinek drogi w miejscowości Silnowo ma zostać przebudowany jeszcze do końca roku.


 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności